PRÍSTROJOVÁ KOZMETIKA

IPL Intenzívne Pulzné Svetlo.

Intenzívne pulzné svetlo IPL je metóda, kde cielené impulzy svetla prenikajú do pokožky v určitej intenzite, hĺbke a teplote v závislosti od typu pokožky (Fitzpatrikova škála pokožky podľa farebnosti 1-5). Je to najpokročilejšia technika na fotoepiláciu, omladenie pleti a zmiernenie prejavov akné.

Možnosti využitia:
1. Trvalá epilácia chĺpkov na tvári a tele.
2. Omladenie pokožky.
3. Liečba akné.

Odporúčania po IPL procedúre:
• Ošetrované miesto natierať, prípadne chladiť.
• Make-up, parfum na ošetrované miesto použiť najskôr po 24 hodinách.
• Zakázané je 4 týždne pred a po IPL procedúre opaľovanie, solárium, samoopaľovacie prostriedky.
• Používať SPF najmenej 30.
• Nepoužívať horúcu sprchu, vaňu, saunu , bazén, wellness, nie namáhavé cvičenie najmenej 24 hodín po IPL procedúre.
• V prípade fotoepilácie nie depilovať voskom, nie vytrhávať chĺpky, nie epilovať žiadnym epilátorom. Používať voľné oblečenie, vyhnúť sa treniu, škriabaniu v ošetrovanej oblasti.

Kontraindikácie:
• Infekčné kožné ochorenia, atopický ekzém, atopická dermatitída, bakteriálna psoriáza, lupus, akné vulgaris, impetigo, vred, folikulitída, Herpes simplex a zoster.
• Epilepsia.
• Plesňové ochorenia kože.
• Hyper a hypopigmentácie.
• Kancerózne ochorenia kože (bazálny a squamózny karcinom, maligny melanom).
• Chrasty, odreniny, trhlinky, pľuzgieriky.
• Opálená pokožka slnkom musí byť minimálne 4 týždne po slnení, pokožka typ 5 a 6 podľa Fitzpatrikovej škály fototypu farebnosti čiže tmavá, má väčšiu náchylnosť na získanie hyperpigmentácie alebo hypopigmentácie.
• Poruchy zrážanlivosti krvi.
• Užívanie kortikosteroidov.
• Užívanie fotosenzibilizačných liekov.
• Cukrovka.

Možný vedľajší efekt:
• Výskyt pigmentácii – veľmi zriedkavo – potrebné odhaliť príčinu, prípadne zastaviť epilačný program.
• Začervenanie, opuch je normálne sa vyskytujúce, ale ak pretrváva viac ako 48 hodín je potrebné kontaktovať salón.

Trvalá epilácia chĺpkov na tvári a tele:

Chĺpok obsahuje pigment melanín. Ten absorbuje svetlo prístroja a mení ho na teplo. Teplo vedené chĺpkom deštruuje folikul, ktorý sa stáva neschopný produkovať nový chĺpok. Metóda nie je bolestivá, je vhodná takmer pre každé miesto na tele. Efekt je dlhodobý a po niekoľkých opakovaniach možno dospieť do štádia, ktorému hovoríme permanentná redukcia chĺpku. Žiadny systém na odstraňovanie chĺpkov však nezaručí 100% trvalé odstránenie chĺpkov z dôvodu latentných folikulov, ktoré môžu byť kedykoľvek aktivované. ( Hormonálne vplyvy, zmena zdravotného stavu, lieky…) Počas ošetrenia sa dorastajúce chĺpky nesmú vytrhávať, je možné ich len holiť a strihať. Vytrhávanie znižuje účinnosť metódy. Epiláciu pulzným svetlom je možné použiť na tvár a aj na veľké plochy (končatiny atď…). Veľmi sa osvedčila pri zarastaní chĺpkov. Je jednou z mála metód, ktorá zarastanie rieši.

Cyklus rastu chĺpkov má tri fázy:
1. Anagénna fáza-rastová fáza, kedy je korienok vo folikule, jediná fáza kedy môže dôjsť k trvalej strate chĺpkov.
2. Katagénna fáza-prechodná fáza, počas ktorej sa chĺpková cibuľka vyťahuje k povrchu pokožky.
3. Telogénna fáza – fáza vypadávania, kedy chĺpky nerastú, sú spojené s folikulom až pokiaľ dermálna papila zostane v katagénnej fáze. V závere tejto fázy vstupuje folikul opäť do rastovej fázy a začína sa vytvárať chĺpok.
Na dosiahnutie dobrého výsledku vlásky – chĺpky musia byť v aktívnej fáze rastu. Chĺpky, ktoré nebudú počas terapie v aktívnej fáze narastú znova, preto je potrebných viacero opakovaných terapií. Počet chĺpkov v anagénnej fáze sa pohybuje medzi 10-30% v závislosti od oblasti tela. Preto sa jednou procedúrou dosiahne minimálne odstránenie 10% a maximálne 30% chĺpkov. Postupne sa počet chĺpkov znižuje a intervaly medzi procedúrami predlžujú. Keď vlásky začnú rasť a objavia sa na povrchu pokožky, ide pravdepodobne o aktívnu fázu kedy sa odporúča IPL ošetrenie. Sivý vlas neobsahuje pigment, preto ho IPL svetlo nerozoznáva a nie možné ho odstrániť touto metódou.
Počet ošetrení je individuálny. Približne 5 až 10.

Fotorejuvenizácia – Fotoomladenie pleti.

IPL pôsobí hĺbkovo na kolagénové vlákna, narúša ich a núti ich vytvárať nové – mladšie. Zvyšuje tým napätie pokožky. Ide o omladenie pokožky svetelným lúčom ktorý je zohriaty na určitú teplotu a pôsobením ľahkej traumy v derme a epiderme pokožky sa stimulujú fibroblasty čím sa zvyšuje produkcia kolagénu, elastínu a retoculínu .Zvyšuje sa prekrvenie pokožky čo prináša viac kyslíka a výživných látok do pokožky. Celkovo mení jej vzhľad, vyhladzuje ju, vyrovnáva vrásky, farebne ju zjednocuje. Pokožka sa stáva jemnejšou, hladšou a vrásky sú menej viditeľné. Stiahne zápalové procesy a urýchli hojenie rán. Zároveň dôjde k vypnutiu pleti, znovuzískaniu objemu, spevneniu pokožky, zlepšeniu tonusu, elasticity a textúry pleti.

Doba ošetrenia trvá 15 – 30 minút podľa veľkosti ošetrovanej oblasti. Zákrok je rýchly, jednoduchý a prakticky bezbolestný (len ľahké štipnutie a teplo v okamihu záblesku). Pri zákroku sú oči chránené špeciálnymi okuliarmi.

Vyžaduje sa najmenej 5 sedení v 7 až 10 dňových intervaloch. Pre udržiavanie určitého stupňa omladenia je rovnako dôležité doporučené po-terapeutické udržiavanie. Po 3 – 4 mesiacoch po ukončení celého programu sa odporúča 1 sedenie každé 2 mesiace.
Najlepší výsledok sa dosiahne s mikrodermabráziou, s kombináciou RF – rádio frekvenciou a domácim používaním profesionálnej doporučenej kozmetiky.

Zmiernenie zápalových zmien pri miernom a strednom stupni akné použitím IPL.

Väčšinu akné spôsobuje baktéria Propionibacterium Acnes, ktorá môže byť zničená aplikáciou svetla. Zohriatim príliš aktívnych mazových žliaz sa zníži produkcia mazu a navyše sa teplom podporí aktivita fibroblastov, čo stimuluje tvorbu kolagénu, vyhladzujú sa jazvičky po akné, zmenšujú sa póry a iné nedokonalosti pleti.
IPL nie je vhodné pri cystickom akné.
Doba ošetrenia trvá cca 15 minút podľa veľkosti ošetrovanej oblasti. Zákrok je rýchly, jednoduchý a prakticky bezbolestný (len ľahké štipnutie a teplo v okamihu záblesku). Pri zákroku sú oči chránené špeciálnymi okuliarmi.
Najlepší výsledok je s kombináciou s chemickým peelingom, s mikrodermabráziou a domácim používaním profesionálnej doporučenej kozmetiky. 5 a viac sedení je potrebných k dosiahnutiu optimálneho výsledku.
Roaccutane – isotretinoin nesmie byť používaný v posledných 3 mesiacoch pred IPL.

IPL Intenzívne Pulzné Svetlo.

Teraz za mimoriadne znížené uvádzacie ceny!!!

Fotoepilácia:

ÚkonCena v zľaveCena po skončení akcie
Pera10,-15,-
Líca10,-15,-
Brada10,-15,-
Krk10,-15,-
Podpazušie25,-35,-
Bikiny25,-35,-

Ostatné časti tela dohodou.

Fotoomladenie:

ÚkonCena v zľaveCena po skončení akcie
Tvár35,-45,-
Krk20,-30,-
Dekolt40,-50,-
Tvár+krk+dekolt85,-115,-
Ruky30,-40,-

Rádiofrekvencia – neinvazívny lifting

Rádiofrekvencia sa v estetickej medicíne využíva už mnoho rokov. Rádiofrekvenčná vlna preniká do pokožky, približne 15 – 20 mm do tkaniva, kde zvyšuje teplotu a zahrieva bunky až na 48 ºC. Počas ošetrenia sú molekuly polarizované pod vplyvom magnetického poľa, ich energetická hladina narastá čo zvyšuje pohyb a vibráciu častíc. Teplo tiež zvyšuje priepustnosť bunkových membrán čo zvyšuje vstrebávanie účinných látok používaných pri ošetrení. Zvýšená teplota stimuluje metabolizmus buniek a podporuje tvorbu kolagénu, elastínu čo má za následok ich zmrštenie čo vedie k okamžitému vypnutiu pokožky a stimulácii tvorby nových kolagénových a elastínových vláken.
V rádiofrekvenčnom ošetrení ide vždy o lifting, ale pri správne zvolených sérach používaných pri ošetrení je výborný spolubojovník aj pri pigmentových škvrnách, farebnom zjednotení pokožky, ale aj pri problematickej pleti, akné.
Po ošetrení sa môže vyskytnúť lokálne začervenanie, pri vysokej intenzite aj mierny opuch ktorý do 48h pominie. Ak nie, treba kontaktovať salón.
Viditeľné zmeny sa objavujú už po prvom ošetrení. Avšak, pre dosiahnutie požadovaného, dlhodobého efektu je potrebné ošetrenia v pravidelných intervaloch 7 až 10 dní opakovať. Počet rádiofrekvenčných ošetrení závisí od veku klienta a štruktúry tkaniva. Na tvár a dekolt sa odporúča minimálne 8 ošetrení. S kombináciou IPL ošetrenia sú výsledky veľkolepé. Doporučujem tiež domáce používanie profesionálnej kozmetiky ktorú vám odporučím.
Trvalosť výsledku závisí od štruktúry tkanív, ošetrovanej oblasti, veku klienta, metabolizmu, ale aj od životosprávy, pitného režimu a celkového životného štýlu.

Kontraindikácie:
• srdcové ochorenia
• kardiostimulátor
• poruchy zrážanlivosti krvi
• tehotenstvo a kojenie
• ochorenia spojivových tkanív a nervovo-svalové ochorenia (epilepsia)
• kovové protézy a piercing v ošetrovanej oblasti
• miesta s névami (materskými znamienkami)
• botulotoxín (menej ako 1 mesiac od aplikácie)
• akútne infekčné procesy, zápaly, poranenia a alergie

Teraz za mimoriadne znížené uvádzacie ceny!!!

ÚkonCena v zľaveCena po skončení akcie
Tvár25,-35,-
Krk20,-30,-
Dekolt30,-40,-
Tvár+krk+dekolt70,-95,-
1 lokálna partia, napr. okolie očí15,-20,-

Ošetrenie v sebe zahŕňa povrchové čistenie pleti, rádiofrekvenciu, použité séra, masku a záverečný krém.